Towarzystwo Absolwentów, Wychowanków i Przyjaciół

Gimnazjum i Liceum Ogólnokształcącego im. J. Chreptowicza w Ostrowcu Świętokrzyskim

X Zjazd – 2018 r.

W X jubileuszowym Zjeździe Absolwentów „Chreptusa” udział wzięło blisko 400  osób. Przyjechali z całego świata, z różnych zakątków Polski. W tym roku obchodzimy również jubileusz 105-lecia nieprzerwanego istnienia naszej szkoły. Wydarzeniu rozpoczynającym się w piątek na Krzemionkach towarzyszyły niespotykane emocje a uczestnicy mogli udać się w sentymentalną podróż do przeszłości.

X Zjazd Absolwentów i 105 rocznica istnienia szkoły była doskonałą okazją do odsłonięcia tablicy pamiątkowej poświęconej doktorowi Janowi Głogowskiemu, fundatorowi szkoły .
 Z okazji jubileuszowego spotkania, tradycyjnie już wydana została kolejna „Księga Wspomnień”,a w niej zaprezentowano kolejnych absolwentów z kolejnych roczników, ich dorobek, bo przecież oni również napisali kolejne strony historii „Chreptusa”.

Wspólne fotografie, wiele uścisków i serdeczności. Wspomnienia, czasem z łezką w oku towarzyszyły trzydniowemu spotkaniu ludzi, którzy uczyli się w Liceum im. Joachima Chreptowicza w Ostrowcu Św. To w murach „Chreptusa” często zapadały ważne decyzje młodych ludzi. To tu, wspólnie ze swoimi profesorami wybierali ścieżkę zawodowej kariery, to tu rodziły się pierwsze miłości, dziś udokumentowane wieloletnim stażem małżeńskim. Na zjazdy przyjeżdżają dziś rodzinnie, czasami trzy pokolenia.  Jak zgodnie powtarzają, Chreptowicz to szkoła na całe życie.

materiał telewizyjny dzięki uprzejmości LOKALNA.TV

Towarzystwo Absolwentów, Wychowanków i Przyjaciół Gimnazjum i Liceum Ogólnokształcącego im. J. Chreptowicza w Ostrowcu Świętokrzyskim
27-400 Ostrowiec Świętokrzyski, ul. Rosłońskiego 1
Nr konta 53 8507 0004 2001 0053 5049 0001
Bank Spółdzielczy w Ostrowcu Świętokrzyskim
NIP 661 20 74665
Towarzystwo Absolwentów, Wychowanków i Przyjaciół Gimnazjum i Liceum Ogólnokształcącego im. J. Chreptowiczaw Ostrowcu Świętokrzyskim - 2020
realizacja: dwarazy.com